Sık Verilen Cevaplar


Kaç yaşındasın? NERELİSİN? Nerede yaşıyorsun?

17 Haziran 1991 Doğumluyum. Nereli olduğumun cevabı kısa değil. Köken olarak Bilecikliyim ama aslında Eskişehirliyim. İlk ve orta öğrenimim boyunca Manisa’da yaşadım. Üniversiteyi İstanbul’da okudum, sonra yüksek lisans için Ankara’ya geldim. Şu an Ankara’da yaşıyorum.

MESLEĞİN NE? NE İŞ YAPIYORSUN?

Şehir plancıyım. Kültürel miras koruma uzmanıyım. Akademi hayaliyle yanıp tutuşan bir doktora öğrencisiyim, doktora bursiyeri olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri yazılımları üreten bir firmada iş analisti pozisyonunda çalışıyorum.

DÜNYAYI SEN Mİ KURTARACAKSIN?

Tek başıma ben değil belki ama atıksız, ekolojik yaşamı benimsemek isteyen insanlarla birlikte kurtaracağız.

VEGAN OLDUĞUNU ÖĞRENDİM, NE YİYORSUN, PROTEİNİ NEREDEN ALIYORSUN, AÇ KALMIYOR MUSUN?

Aç kalmıyorum. Beslenebileceğim bir çok bitki varken hayvan yemeye gerek duymuyorum. Proteini baklagillerden alıyorum. Beslenme düzenimi kurmadan önce vegan bir beslenme uzmanından danışmanlık aldım, kendi bildiğime gitmediğim için vücut fonksiyonlarım gayet düzgün çalışıyor. Düzenli kan tahlili yaptırıyorum ve navegan dönemime göre kan değerlerim daha iyi çıkıyor. Düzenli olarak yalnızca B12 takviyesi alıyorum.

doktora bursiyerliğine ilişkin sorularım var, cevaplar mısın?

Tabii ki, yardımım olursa mutluluk duyarım. Ben TUBİTAK 2244 Doktora Sanayi-Üniversite İşbirliği bursiyeriyim ve olabildiğince süreçleri takip etmeye çalışıyorum. Diğer programlar konusunda bir bilgim yok. 2244 Programı için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Atıksız Yaşamak zor değil mi?

Bence değil, başlangıçta hızlı tüketim kültüründen sıyrılmak, konfor alanından çıkmak zorlayıcı olabiliyor ama sistemi bir kere kurduktan sonra atıksız yaşam zor değil.