Selam!

Herkese merhaba,

Sizlere blog açarken hedeflediğim şeylerden ve kısaca kendimden bahsedip tanışmış olmak istiyorum. Açıkçası biraz heyecanlıyım. Bu işin devamını sağlamayı çok istiyorum çünkü.

Şimdi efendim, ben bu bloğu neden açtım? niçin açtım? Nasıl açtım? Bunu izaha gerek yok. Gördünüz, tıkladım açtım! Ama açmamışta olabilirim. Açmışsam açmışımdır, açmamışsam açmamışımdır. Görünen köy uzakta değil. Burayı açtım da sonradan açmadım mı dedim? Bunlar bir takım uydurma laflardır… Sahi ya ben bu bloğu neden açtım? Benim bir meramım var arkadaşlar. Ben hayatta birçok şeyden zevk alan, bunu da birilerine anlatmak, birileriyle paylaşmak için can atan biriyim. Çevremdeki insanlara anlatmak yetersiz gelir oldu artık. İstedim ki daha çok insana anlatayım. Zira sevgi de bilgi de paylaştıkça çoğalan şeylerdir.

Peki, ne hakkında yazacağım? Aslında her şey hakkında. Hatta önce size biraz kendimi anlatayım. Ben 1991 yılı Eskişehir doğumlu, eğitim hayatı Manisa’da geçmiş, üniversitesini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okumuş, şu an Ankara’da çalışmakta olan bir şehir plancıyım. Bana nerelisin diye soranlara standart olarak bu şehirleri sayıyorum. Kökenimin Bilecik olduğunu da belirtmek isterim. Yani aslında tam bir Türkiyeliyim. Babacığımın çok sevdiğim bir sözü vardır. “Benim babam şehir insanı oldu, biz ülke insanı olduk, sizde dünya insanı olun yavrum” diye. Sağ olsun oradan oraya gezerken biz de ülke insanı olduk, hatta yine “babam sağ olsun” dünya insanı da olmayı başardık.

Ülke içinde çok yer, ülke dışında ise az yer gezdim gezmesine ama gezdiğim tüm yerler benim ben olmamı sağladı. Bizim ailemizin karavanı vardır, öncesinde de bir panelvan, içinde de bir çadırla biz yazları hep gezdik. Girmediğimiz kahverengi tabela kalmadı Batı Anadolu’da. Bende hem çok şehir görmüş, hem de çok kültürel-doğal miras görmüş oldum. E sonuç ne oldu? Hem şehir plancıyım, hem de kültürel mirası koruma üzerine uzmanlık yapıyorum. Tabi ki ilgi alanlarımda buna göre şekillendi. Bir de her şeyi evde üretebilen bir anacığım var. Onun sayesinde de el yeteneklerimiz gelişti. Yeteneklerimiz diyorum çünkü birde ablacığım var. Velhasıl ben böyle bir insanım arkadaşlar.

Bu blogdaki paylaşımlarımda bu konular doğrultusunda gelişecektir. Temel meselelerde aile, aşk, iş, arkadaşlık üzerine düşüncelerimi yazmayı, mesleki meselelerde ise tahmin edebileceğiniz gibi planlama ve koruma üzerine fikirlerimi, yeni öğrendiğim şeyleri paylaşmayı planlıyorum. Sağlıklı yaşam başlığında ise daha önce 15 kiloyu sağlık bir biçimde vermiş bir insan olarak, beslenme, kilo verme, spor gibi şeyler ve bunların yanında zihinsel sağlık açısından sade bir şekilde yaşamaya dair görüşlerime yer vereceğim. Hobilerde daha çok yeni adı kendin yap olan el işi çalışmalarımı ele alacağım. Kanaviçe, “bullet journal”(Türkçesinin olmaması üzüyordu), takı yapımı vb. konuları içerecek bu bölüm. Mutfak başlığında ise yemek tarifleri olacak tabi ki =). Eğlencelik başlığında ise dinlediğim müzikler, izlediğim filmler, diziler, okuduğum kitaplara ilişkin fikirlerimi, Ankara’nın benim gözümde gidilmeye değer etkinliklerini paylaşacağım.

Sanırım şimdilik diyebileceklerim bu kadar. Lütfen takipte kalın.

Esenlikle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s